Atletisme

Atletisme

CAP DE SETMANA DEL 25-26 DE MARĮ27-03-2017

Aquest cap de setmana els atletes del Nàstic han participat en el Campionat Territorial de pista a l'aire LLiure a les pistes Municipals d'Ascó on els resultats obtinguts ens fan preveure una temporada molt bona, tant en participació com en marques obtingudes.

Podrem trovar tots els resultats oficials al lloc web de la Federació Catalana d'Atletisme. Us avançem alguns dels resultats més destacats. EN EL DOCUMENT ADJUNT VEUREU TOTES LES MARQUES

En llargada Juvenil Masculí: 2n. Sergio Alaustre Llargada Juvenil Femení; Primera Judith Simó   Segona Ana Manzanal

100 m. tanques Juvenil Primera Nerea Ramos

800 m. Llisos Tercera ha estat Ileana Muñoa Disc Cadet Femení CAMPIONA: ANDREA Pascual

Llargada Cadet Femení, CAMPIONA Ingrid Boada En 80 m. Tanques Infantil Femení  Laia Gil Medalla de Bronze

En 80 m. Llisos Infantil Femení, Laia Gil, Medalla de Plata En Llargada Infantil Femení, Laia Gil, Medalla de Plata

En 80 m. Tanques Infantil Masculí, Néstor Salvia Medalla de Plata i Hugo Sanchez  Medalla de Bronze En Disc Infantil Masculí, Mubarek Peralta, CAMPIÓ

En 80 m. Llisos Infantil Masculí, Hugo Rodríguez, Medalla de Plata En llargada Infantil Masculí, Mubarek Peralta Medalla de Bronze

En el relleu 4X200 INFANTIL MASCULÍ, CAMPIONS format per Hugo Rodríguez, Hugo Sanchez, Nestor Salvia i Mubarek Peralta En el relleu 3X600 ALEVÍ FEMENI, format per Vega Jiménez, Ariadna Navarro i Ariadna Rigau, MEDALLA DE BRONZE

En Alçada Benjamí Masculí, Marcos Herrero, Medalla de Plata En alçada Benjamí Femení, Carla Rodríguez, Medalla de Plata

Adjunts

resultats ascķ 25-03

PRIMERA JORNADA DE PISTA A L'AIRE LLIURE A SERRAHIMA18-03-2017

El dia 18 de març a les pistes de Serrahima-Barcelona els atletes de l'escola del Nàstic han participat en el Trofeu Sant Josep.
Molt bona participación d'atletes de tota Catalunya. Hem vist una actitut positiva ver les proves i això es tradueix amb bones marques i un afany de superació important.
Felicitats als monitors, entrenadors i acompanyants.

 

El diumenge dia 19 participació al CROS INTERNACIONS DE LES VALLS D'ANDORRA, on Sergi Pallarés ha aconsseguit la SEGONA POSICIÓ en la Categoria Júnior Masculí.

 

El mateix diumenge la participació ha estat en el IV CROS DE PERAFORT on destaquem:

LLOC

DORS

NOM

NAIX

CATG

ENTITAT

9

557

Rodríguez Colom, Jose Manuel

78

ABM

C. Gimnàstic Tarragona

1

505

Montes Queralt, Mireia

05

AF05

C. Gimnàstic Tarragona

2

507

Rigau Fernandez, Ariadna

06

AF06

C. Gimnàstic Tarragona

4

520

Rodriguez Martinez, Carla

08

BF08

C. Gimnàstic Tarragona

9

560

Marcos Perez, Samuel

10

PBM10

C. Gimnàstic Tarragona

16

539

Avilés García, Ona

11

MF11

C. Gimnàstic Tarragona

2

542

Garcia Domínguez, Marcos

12

MM12

C. Gimnàstic Tarragona

 

El proper dia 25 de març es disputa a les pistes Municipals d'Ascó la primera jornada Territorial,  on  hi participaràn també la gran majoria d'atletes del Nàstic.

El mateix dia es participarà també en el Control de LLançament a les pistes de Sant Celoni.

XXIII CROS SANT SEBASTIĀ DE LA CANONJA - 201724-12-2016

XXIII CROS DE SANT SEBASTIÀ DE LA CANONJA -XXXIII CROS AURA 

Per a qualsevol dubte posa't en contacte amb nosaltes a l'email   nasticat@tinet.cat

MOLTES GRÀCIES A TOTS PER A LA VOSTRA PARTICIPACIÓ I LA VOSTRA PRESÈNCIA AL CROS.

ESPEREM QUE US HAGI AGRADAT EL CIRCUIT.

 

JA PODEU VEURE ELS RESULTATS

 

AJUNTAMENT DE LA CANONJA .............   LOCALITZACIÓ

Adjunts

RESULTATS CROS LA CANONJA 2017
HISTŌRIC DE GUANYADORS

MEMŌRIES24-12-2016

Pots baixar-te les memòries en PDF  de diferents temporades.

Adjunts

MEMŌRIA 2011-12
MEMŌRIA 2012-13
MEMŌRIA 2013-14
MEMŌRIA 2014-15
MEMŌRIA 2015-16

PISTA COBERTA - CROS13-12-2016

El dia 10 de desembre a Sabadell Primer contacte amb la pista coberta. De Cadets hi van participar: Elena Diaz, Elena Cabello, Saray Cosano, Camelia Canu, Hykma Moya, Julia Calvo, Carlota Subirós, David Cruces, Arnau Arias i Wail Ezouagh.

De Juvenils: Nikolay Asenov, Sergio Alastrue, Armand Bru, Eloy Blasco, Xavier Ros, Xavier Campos, Laura Centella, Ainara Soriano, Maria Martín, Nerea Ramos , Cristina Duch, Ileana Muñoa

fotos cadets dia 10:

També hi van participar Carla i Hugo Rodríguez en el trofeu promoció del dia 11 amb molt bones marques tots dos.


El dia 17 i 18 de desembre es participa en proves de pista coberta a Sabadell, a l'aire lliure a Serrahima per a absolutsCombinades a Cambrils

fotos dia 17 a Sabadell 

Les competicions tornaran a Sabadell a partir del dia 8 de gener.


De la mateixa manera també tornara la participació en els Crosos del Consell Esportiu del Tarragonès, el dia 14 al Cros del Mare Nostrum i especialment el dia 22 el Cros de Sant Sebastià de La Canonja. En aquesta gina us anirem informant dels reglaments, horaris, resultats, etc..

de 29
9
8
7
6
5
4
3
2
1

GIMNÀSTIC DE TARRAGONA S.A.D.

Partida Budallera s/n

43007 Tarragona


Tel. 977 290 915

club@gimnasticdetarragona.cat